Google Adwords sitenizi neden askıya alır?

Adwords gerçekleştirdiği bütün incelemeler sonrasında sitenizi askıya almaya karar verebilir. Bu yazımızda size kötü amaçlı yazılım nedeniyle size askıya alınan siteler hakkında bilgi veriyor olacağız.

Kötü amaçlı yazılım bilgisayarlara zarar vermek amaçlı tasarlanmış olan her türlü yazılımdır. Kötü amaçlı yazılımlar kişilerin bilgisayarından hassas bilgileri çalabilir, bilgisayarları adım adım yavaşlatabilir, yada sizin haberiniz olmadan web siteniz üzerinden kişi ve/veya kurumlara sahte e-postalar dahi gönderebilir.

Google kötü amaçlı yazılım bulaştırılmış veya bulunan sitelerin tanıtımına veya kötü amaçlı yazılımların satışına izin vermez.  Bazı durumlarda sitenizde kötü amaçlı yazılım bulunduğunun farkında da olmayabilirsiniz. Ancak Google kullanıcıların ve sizin güvenliğiniz ile bilrikte itibarınızı korumak için kötü amaçlı yazılım bulunan sitelere gönderilen tüm reklamları durdurur ve sitenizi geçici olarak askıya alır.

Sitenizde kötü amaçlı yazılım tespit edildiği için siteniz askıya alınırsa yapmanız gereken sitenizde kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmeniz ve tüm zararlı yazılımları sitenizden temizlemeniz gerekir. Bu işlemin ardından sitenizi yeniden incelemeye göndermeniz yeterli olacaktır. Google'un incleemesinin 3 iş günü sürebileceğini de eklemek isteriz.